Shkolla 9-Vjecare Kastriot Diber
SHkolla 9-vjecare Kastriot Forum - Welcome

Mire se vini ne kete web dhe forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne programe,diskutime,kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Regjistreohuni qe te keni mundesi te shkarkoni programe.
Stafi.


Te dhena te cuditshme mbi trupin e njeriut!

Shko poshtë

Te dhena te cuditshme mbi trupin e njeriut!

Mesazh nga Mufit Kaloshi prej Thu Jan 17, 2013 7:50 pm

1. 80% e trurit eshte uje. Keshtu hidratimi duhet bere per hir te trurit tuaj.

2.Truri operon me 10 wat energji.

3.Me shume enderra baraz me nje numer me te larte te I.Q(koeficenti inteligjences).Sa me shume enderra sheh aq me i zgjuar je. Nje numer i larte i I.Q lufton edhe semundjet mendore.

4.Forma e trurit ndryshon ne moshen e pubertetit. Gje qe prek edhe impulsivitetin.

5.Aroma juaj eshte unike. Vetem ne rast se keni nje binjak identik. Edhe foshnjat e vogla mund te dallojne nenen e tyre nga aroma.6.Adrenalina jep superfuqi. Po,ne rast se ju pergjigjeni ne menyren e duhur ne momentin e duhur, mund te ngrini ne peshe edhe nje makine.

7.Femrat nuhasin me mire se meshkujt. Femrat kane aftesi nuhatese me te mira se meshkujt.

8.Hunda juaj mund te memorizoje me shume se 50.000 aroma.

9.Dhembet tuaj rriten pa lindur ende. Edhe pse duhen muaj derisa dhembet te shfaqen ,rritja e tyre nis qe rreth 6 muaj para lindjes.

10.Femijet ne muajt e pare te jetes i kane te gjithe syte blu. Melanina dhe rrezet ultra violet jane te nevojshme qe te nxjerrin ne pah ngjyren e vertete te syve te femijes.

11.Femrat te gjitha kane prirje per te qene biseksuale. Nuk ka rendesi se si e klasifikojne veten ato.Meshkujt jane te prirur te jene gay ose te drejte.

12.Shumica e meshkujve kane ereksion ne gjume.

13.Seksi mund te jete nje çlirues i dhimbjeve. Dhimbja e kokes perdoret si justifikim per te mos bere seks, por ne fakt ai ndihmon ne uljen e dhimbjeve dhe te stresit.

14.Dylli eshte i nevojshem per vesh te shendetshem.

15.Gjithe jeten njeriu prodhon peshtyme per te mbushur 2 pishina.

16.Kockat mund te vetshkaterrohen ne rast se nuk i jepet sasia e duhur e kalciumit.

17.Jeni me te gjate ne mengjes. Gjate ferkimit te kockave diten, ju jeni 1 cm me i shkurter.

18.Gjuha eshte muskuli me i forte ne trupin tuaj.

19.Koka juaj prodhon zhurma te brendeshme.

20.Nuk mund te gudulisesh veten tende.

21.Duke perdorur doren e djathte jeton rreth 9 vjet me shume se nje mengjarash.

22.Vetem njeriu loton edhe per shkak te emocioneve. Kafshet kane arsye psikologjike qe e bejne.

23.Apandesiti eshte nje pjese e trupit qe nuk nevojitet.
Mufit Kaloshi
Mufit Kaloshi
Admin

Numri i postimeve : 326
Join date : 13/01/2013

Shiko profilin e anëtarit http://kastrioti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi