Shkolla 9-Vjecare Kastriot Diber
SHkolla 9-vjecare Kastriot Forum - Welcome

Mire se vini ne kete web dhe forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne programe,diskutime,kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Regjistreohuni qe te keni mundesi te shkarkoni programe.
Stafi.


Tërheqë trenin 100 tonelatash

Shko poshtë

Tërheqë trenin 100 tonelatash

Mesazh nga Mufit Kaloshi prej Thu Jan 17, 2013 7:56 pm


Ky njeri div nga Siria, tërheqë trenin e mbushur me udhëtarë, që ai thotë se peshon më shumë se 100 tonelata, duke përdorur vetëm fuqinë e muskujve.
Një turmë e madhe njerëzish u mblodh në stacionin e trenit Kadam, afër kryeqytetit të Sirisë në Damask, për të parë Adnan ismail al-Awadin duke dëshmuar fuqinë e tij.

Dëshmitarët erdhën ta shohin atë duke tërhequr trenin për të cilin ai thotë se peshon mbi 100 tonelata.

“Treni është i gjatë 20 metra dhe peshon 2.5 tonelata. Por, kur tërheqë një peshë të tillë në tatëpjetë bëhet edhe më e rëndë. Kështu që pesha reale mbërrin në 100 tonelata”, tha Awad.

Pasi u shtrëngua mirë në shina, filloi ta tërheqë trenin. Rrotat filluan të lëvizin dhe Awad arriti ta tërheqë nëpër shinat e ndryshkura.

Njëri prej inxhinierëve që punon në stacionin e trenit tha se njeriu duhet të ketë forcë të jashtëzakonshme për ta lëvizur trenin.

“Pika më e vështirë është t’i vësh në lëvizje vagonët, kjo kërkon më shumë fuqi, më shumë se 100 kuaj fuqi”, tha Mohamad Youssef.
Mufit Kaloshi
Mufit Kaloshi
Admin

Numri i postimeve : 326
Join date : 13/01/2013

Shiko profilin e anëtarit http://kastrioti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi