Shkolla 9-Vjecare Kastriot Diber
SHkolla 9-vjecare Kastriot Forum - Welcome

Mire se vini ne kete web dhe forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne programe,diskutime,kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Regjistreohuni qe te keni mundesi te shkarkoni programe.
Stafi.


Snipping Tool - Windows 7

Shko poshtë

Snipping Tool - Windows 7

Mesazh nga Mufit Kaloshi prej Mon Jan 14, 2013 4:05 pm

Përdorimi Tool snipping për të kapur të pjese ne ekran
Ju mund të përdorni Tool snipping për të kapur një pjese te ekranit, apo e prerë, e çdo objekt në ekranin tuaj, dhe pastaj ruajeni, ose ndajeni imazhin. Thjesht përdorin një mouse ose stiaps tabletë për të kapur ndonjë nga llojet e mëposhtme të snips:

Free-formë prerje. Draw një linjë të parregullt, të tilla si një rreth ose një trekëndësh, rreth një objekt.

Prerje drejtkëndëshe. Draw një linjë të saktë duke zvarritur kursorin rreth një objekti për të formuar një drejtkëndësh.

Snip Window. Zgjidh një dritare, të tilla si një dritare të shfletuesit ose kutinë e dialogut, që ju doni të kapni.

Full-screen prerje. Kapni tërë ekranin, kur ju zgjidhni këtë lloj të prerë.
Pasi ju të kapur një prerë, është kopjuar automatikisht në dritare shenjë-up, ku ju mund të ruani ne file..save as.

Per ta gjetur ne windows 7 klikoni logon e windows (start)>all programs>accessories>Snipping Tool

E thene me thjeshte me kete aplikacion mund te kopjoni nje pjese te deskopit tuaj qe ju doni ta beni foto.Psh nese keni njo problem me kompiuterin ku ju ndjerr ne mes te ekranit nje te shkura me kete aplikacion mund te prisni vetem ate pjese e ta beni imazh.
Mufit Kaloshi
Mufit Kaloshi
Admin

Numri i postimeve : 326
Join date : 13/01/2013

Shiko profilin e anëtarit http://kastrioti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi