Shkolla 9-Vjecare Kastriot Diber
SHkolla 9-vjecare Kastriot Forum - Welcome

Mire se vini ne kete web dhe forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne programe,diskutime,kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Regjistreohuni qe te keni mundesi te shkarkoni programe.
Stafi.


Vlorë, kapet një peshkaqen me peshë rreth 150 kg

Shko poshtë

Vlorë, kapet një peshkaqen me peshë rreth 150 kg

Mesazh nga Mufit Kaloshi prej Thu Jan 31, 2013 8:55 pm


Një peshkaqen rreth 4 metra i gjatë me një peshë prej 150 kg është kapur në afërsi të brigjeve të ujërave tona.

Ka qenë përsëri peshkarexha “Pavarësia”, e cila ka njoftuar për herë të dytë kapjen e një peshkaqeni në një hark kohor të shkurtër.

Peshkaqeni është kapur rreth 8 milje larg vendit ku qëndrojnë anijet dhe vetëm disa metra larg ishullit të Sazanit.

Peshkaqenë të këtyre përmasave dhe të këtij lloji, konsiderohet mjaft të rrezikshëm dhe sipas peshkatarëve, nuk është kapur asnjëherë më parë në bregdetin tonë.

Kjo është hera e dytë që në një hark kohor të shkurtër kapet një peshkaqen në ujërat tona.

/Shekulli online/
Mufit Kaloshi
Mufit Kaloshi
Admin

Numri i postimeve : 326
Join date : 13/01/2013

Shiko profilin e anëtarit http://kastrioti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi