Shkolla 9-Vjecare Kastriot Diber
SHkolla 9-vjecare Kastriot Forum - Welcome

Mire se vini ne kete web dhe forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne programe,diskutime,kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Regjistreohuni qe te keni mundesi te shkarkoni programe.
Stafi.


Te kalosh limitet

Shko poshtë

Te kalosh limitet

Mesazh nga Mufit Kaloshi prej Mon Jan 06, 2014 7:36 pm

Ja dicka interesante!

A ekziston mundesia qe dikush (dicka) te na ofroj mundesi me shume se 100%? Pra 101%?!

Si kuptohet, te japesh 100% ne jetë?!
Ketu eshte nje formule e vogel matematikore qe na jep mundesine ta kuptojme me mire:

Nese: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Perputhet me: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Nese: H-A-R-D-W-O-R-K (pune e lodhshme)
8+1+18+4+23+15+18+11 = 98%
Atehere: K-N-O-W-L-E-D-G-E (Dituria, Dija)
11+14+15+23+12+5+4+7+5 = 96%
Por nese: A-T-T-I-T-U-D-E (Kembngulja, vullneti, ambicia)
Rezultojne:1+20+20+9+20+21+4+5 = 100%

Atehere shikoni sa larg ju dergon dashuria Dashuria Ndaj Zotit:

L-O-V-E-O-F-G-O-D

12+15+22+5+15+6+7+15+4 = 101%
Mufit Kaloshi
Mufit Kaloshi
Admin

Numri i postimeve : 326
Join date : 13/01/2013

Shiko profilin e anëtarit http://kastrioti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi