Shkolla 9-Vjecare Kastriot Diber
SHkolla 9-vjecare Kastriot Forum - Welcome

Mire se vini ne kete web dhe forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne programe,diskutime,kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Regjistreohuni qe te keni mundesi te shkarkoni programe.
Stafi.


Të shkarkosh 44 filma për 1 sekondë

Shko poshtë

Të shkarkosh 44 filma për 1 sekondë

Mesazh nga Mufit Kaloshi prej Thu Jan 23, 2014 8:41 pmShkencëtarët në Britani kanë krijuar rrjetin e internetit më të shpejtë në botë, duke krijuar disa fibra optike që i japin shpejtësinë e 1.4 terabitëve për sekondë internetit.

Kjo është lidhja me e shpejtë e internetit në botë, e cila do t’u mundësojë blerësve të filmave që të shkarkojnë 44 filma HD për 1 sekondë të vetme.

Për të shkarkuar të gjithë arkivin e Wikipedia-s në gjuhën angleze, këtij i rrjeti i duhen vetëm 6 të qindtat e sekondat. Këtij projekti, i cili do të ketë karakter përfitues dhe komercial për industrinë e shitjes së filaneve online, iu bashkua edhe një grup shkencëtarësh nga Franca.

Këta të fundit krijuan një rrjet të ri fibrash optike që kalojnë mbi atë ekzistuesin në Londër. Duke përdorur një protokoll të ri, të quajtur Flexigrid, kërkuesit arritën që të krijonin një rrjet mjaft të shpejtë interneti.
/Shekulli Online/E.D./
Mufit Kaloshi
Mufit Kaloshi
Admin

Numri i postimeve : 326
Join date : 13/01/2013

Shiko profilin e anëtarit http://kastrioti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi