Shkolla 9-Vjecare Kastriot Diber
SHkolla 9-vjecare Kastriot Forum - Welcome

Mire se vini ne kete web dhe forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne programe,diskutime,kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Regjistreohuni qe te keni mundesi te shkarkoni programe.
Stafi.


Keshilla per PC!

Shko poshtë

Keshilla per PC!

Mesazh nga Mufit Kaloshi prej Mon Jan 14, 2013 4:21 pm

-Ketu kemi disa keshilla per PC.Keto rrisin shpejtesin e kompjuterit,heqin ngarkesa te panevojshme nga kompjuteri te cila duhen fshire.Ja edhe keto metoda:

1)Temp Files

-Keto jane sikur viruse te vogla te cilet ngadalsojne PC poashtu edhe downlodimin.Ato shtohen automatikisht pas qdo isntalimi te programit,downlodimi apo kur vizitojme nje web faqe.

*Start>>Run>>%temp%

*Fshijme te gjithe fajlat pra delete.Disa fajla nganjhere nuk ben te fshihen sepse ende jane ne procedur kshtuqe ato i leme.

2)Cookies Files

-Keto jane perafersisht te njejta sikur TEMP FILES.Edhe keto duhet fshire,jane file te panevojshem:

*Start>>Run>>Cookies

*Fshijme te gjithe fajlat pra delete,perveqse nje file i cili quhet INDEX ai nuk ben te fshihet ate e leme ashtu.3)History of IE(internet Explorer)

-Faqet qe vizitojme qdo dite te gjitha ruhen.Gje e panevojshme.Shkojme ti qelyjme te mos ngarkojne PC kot:

*Hapim IE

*Klikojme tek ikona History

*Me pas shfaqet dritarja ku jane gjitha faqet qe jane vizituar gjate 2 javeve te kaluara,pardje,dje etj.Te gjitha i fshijme me nje klikim te djatht dhe delete.
Mufit Kaloshi
Mufit Kaloshi
Admin

Numri i postimeve : 326
Join date : 13/01/2013

Shiko profilin e anëtarit http://kastrioti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi