Shkolla 9-Vjecare Kastriot Diber
SHkolla 9-vjecare Kastriot Forum - Welcome

Mire se vini ne kete web dhe forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne programe,diskutime,kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Regjistreohuni qe te keni mundesi te shkarkoni programe.
Stafi.


Aforizma rreth Astrologjisë

Shko poshtë

Aforizma rreth Astrologjisë

Mesazh nga Mufit Kaloshi prej Mon Jan 14, 2013 8:58 pm

Aforizma rreth Astrologjisë

Kush ka nevojë për astrologjinë? Njerëzit e zgjuar ecin para me biskotat e fatit.
Eduard Abei

Astrologjia: bëjmë ne hulabalu mes yjeve apo ata bëjnë hulabalu këtu poshtë?
Mezon Kulei

Një njeri i zgjuar do t'i mbizotërojë yjet e tij dhe do të ketë një ndikim më të madh mbi përmbajtjen e tij sesa të gjitha yjësitë dhe planetet e kupës së qiellit.
Xheremi Teilor

Unë nuk besoj në astrologji. Jam Shigjetari dhe ne jemi mosbesues.
Artur C. Klark

Astrologjia është thjesht një gisht i drejtuar realitetit.
Stiven Fores

Një fëmijë lindet në atë ditë dhe atë orë kur rrezet qiellore janë në harmoni matematike me karmën e tij individuale.
Sri Juktesuar

Astrologjia është një ndër përpjekjet e para të bëra nga njeriu për të gjetur rregullin e fshehur mbas ose mes kaosit të turbull dhe të dukshëm që ekziston në botë.
Karen Hamaker-Xondag

S'duhet të kemi turp të flirtojmë me zodiakun. Zodiaku ia vlen per te flirtuar.
D.H Laurence

Kupola yjore e qiellit është në të vërtetë libri i hapur i projektimit kozmik.
Karl Jung

S'ka varkë më të mirë se një horoskop për të ndihmuar një njeri të kalojë detin e jetës.
Varaha Mihira

Fati ynë nuk përmbahet në yjet por në veten tonë, ne jemi vartës.
Uilliam Shekspir

Supersticioni është për fenë si astrologjia për astronominë: vajza e çmendur e një nëne të urtë.
Volteri

Endrat dhe parashikimet e astrologjisë, duhet të shërbejnë por për bisedë dimri rreth zjarrit.
Frensis Bekon

Kushdo mund të bëhet një milioner, por që të bëhesh një bilioner të duhet një astrolog.
Xhon Pierpont Morgan

Astronomia për egoistët bëhet astrologji.
Ralf Ualdo Emerson

Sikur njerëzit të ishin pak më injorantë, astrologjia do të lulëzonte.
Robert H. Ingersol
Mufit Kaloshi
Mufit Kaloshi
Admin

Numri i postimeve : 326
Join date : 13/01/2013

Shiko profilin e anëtarit http://kastrioti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi