Shkolla 9-Vjecare Kastriot Diber
SHkolla 9-vjecare Kastriot Forum - Welcome

Mire se vini ne kete web dhe forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne programe,diskutime,kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Regjistreohuni qe te keni mundesi te shkarkoni programe.
Stafi.


Stresi ne pune

Shko poshtë

Stresi ne pune

Mesazh nga Mufit Kaloshi prej Thu Jan 17, 2013 7:05 pm

Sipas anketës, 75 për qind e punëtorëve të anketuar janë të theksuar, dhe nuk mund të ndajnë këtë problem me shefin apo zyra e burimeve njerëzore. Simptomat shfaqen me çrregullime çrregullime të ndryshme, humor (raportuar nga 56 për qind), dhimbje koke, pagjumësi, apati, ndjenja e ankthit.

Shkaku kryesor i kësaj situate është ngarkesën e punës, që konsiderohet e tepruar nga 30 për qind e grave, për të ndjekur: monotonia e detyrave dhe mungesa e motivimit në kryerjen e tyre. Nuk duhet të nënvlerësohet përqindje edhe më të vogla e që ka arritur motivet, të cilat tregojnë një gjendje shqetësuese për shëndetin në punë: mungesa e komunikimit me kolegët, dhe koka e tij është konsideruar si një burim i stresit, një kohë të gjatë vështirësishë në pajtimin e punës dhe jetës private.
Mufit Kaloshi
Mufit Kaloshi
Admin

Numri i postimeve : 326
Join date : 13/01/2013

Shiko profilin e anëtarit http://kastrioti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi