Shkolla 9-Vjecare Kastriot Diber
SHkolla 9-vjecare Kastriot Forum - Welcome
Informacion mbi të dhënat e kompjuterit  People-icon
Mire se vini ne kete web dhe forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne programe,diskutime,kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Regjistreohuni qe te keni mundesi te shkarkoni programe.
Stafi.Join the forum, it's quick and easy

Shkolla 9-Vjecare Kastriot Diber
SHkolla 9-vjecare Kastriot Forum - Welcome
Informacion mbi të dhënat e kompjuterit  People-icon
Mire se vini ne kete web dhe forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne programe,diskutime,kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Regjistreohuni qe te keni mundesi te shkarkoni programe.
Stafi.

Shkolla 9-Vjecare Kastriot Diber
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Informacion mbi të dhënat e kompjuterit

Shko poshtë

Informacion mbi të dhënat e kompjuterit  Empty Informacion mbi të dhënat e kompjuterit

Mesazh nga Mufit Kaloshi Thu Mar 06, 2014 9:30 pm

Informacion mbi kompjuterin
nqs do te klikoni Start/run/msinfo32
do ju hapet nje dritare qe jep informacion mbi sistemin
te ndare ne kategori po te klikoni tek shenjat e plusit anash
ju hapet pamja e plote e nenkategorive ne hardware dhe software
po te klikoni ne nje nga fjalet ne listen e nenkategorive psh I/O,memory,IRQ
ose ndonje tjeter ne panelin djathtas ju jepet informacion i plote
Po te klikoni tek tools lart keni nje menu me mjete si controll te sistemit te
skedareve,skanim disku,kontroll regjistri,riparim IE dr watson etj
ndihmon shume kur ke probleme,kompjuteri nuk punon mire
me poshte eshte nje fotografi si duket
Informacion mbi të dhënat e kompjuterit  Attachment
Mufit Kaloshi
Mufit Kaloshi
Admin

Numri i postimeve : 326
Join date : 13/01/2013

https://kastrioti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Informacion mbi të dhënat e kompjuterit  Empty Re: Informacion mbi të dhënat e kompjuterit

Mesazh nga Mufit Kaloshi Thu Mar 06, 2014 9:30 pm

Ok ja se si mund te veproni per file te koruptuar ose te humbur ...

START ==== RUN===== shkruaj ne kuti sfc ======Start


nese 1 ose me shume file kan probleme ateher zgjidh UPDATE VERIFICATION INFORMACION dhe kliko OK
dhe prit sa te mbaroj pune

Perpara se ta mbyllesh kutin me lart qe te ka dal kliko SETTINGS
dhe aktivizo (sheno kutit e vogla me nje klikim te muosit)

CHECK FOR CHANGING FILES
CHECK FOR DELETED FILES

keto te duhet per te ardhmen

Nese ke probleme perseri me filet mund te besh te njejeten procedure por ki parasysh se ske pse aktivizon perseri ato lart. sa shkruan ne kuti sfc dhe START kompiuteri i gjen vet gabimet dhe te thote cte besh WIN98 burimi fsh
Mufit Kaloshi
Mufit Kaloshi
Admin

Numri i postimeve : 326
Join date : 13/01/2013

https://kastrioti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi