Shkolla 9-Vjecare Kastriot Diber
SHkolla 9-vjecare Kastriot Forum - Welcome

Mire se vini ne kete web dhe forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne programe,diskutime,kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Regjistreohuni qe te keni mundesi te shkarkoni programe.
Stafi.


Lista e Institucioneve të Arsimit të Lartë Publik

Shko poshtë

Lista e Institucioneve të Arsimit të Lartë Publik

Mesazh nga Mufit Kaloshi prej Sun Jan 20, 2013 9:11 pm

1. Universiteti i Tiranës
Adresa: Bul. “Deshmoret e Kombit”, Sheshi “Nënë Tereza”, Tiranë
Rektori : DHORI KULE
Fax: +355 4 2223981, Tel. : +355 4 2228402
Web: http://www.unitir.edu.al

2. Universiteti Politeknik i Tiranës
Adresa: Bul. “Dëshmorët e Kombit”, Sheshi “Nënë Tereza”, Tiranë
Rektori : JORGAQ KAÇANI
Fax: +355 4 227914, Tel: +355 4 227996
Web: http://www.upt.al

3. Universiteti Bujqësor i Tiranës
Adresa: Kodër – Kamëz, Tiranë
Rektori : FATOS HARIZAJ
Tel./Fax: +355 4 2227804
Web: http://www.ubt.edu.al

4. Universiteti “Luigj Gurakuqi” Shkodër
Adresa: Sheshi 2 Prilli, Shkodër
Rektori: ARTAN HAXHI
Tel./Fax: +355 222 43747
E-mail: ahaxhi@unishk.edu.al
web : http://www.unishk.edu.al

5. Universiteti “Aleksandër Xhuvani” Elbasan
Adresa: Rr. Ismail Zyma, Elbasan
Rektori : LIMAN VAROSHI
Tel.: +355 54 52593, Fax: +355 54 52782
E-mail: info@uniel.edu.al
Web: http://www.uniel.edu.al

6. Universiteti “ Fan S. Noli” Korçë
Adresa: Shëtitorja Rilindasit, Korçë
Rektori : GJERGJI MERO
Tel./Fax : +355 82 242230 , +355 82 242580
Web: http://www.unkorce.edu.al

7. Universiteti “Ismail Qemali” Vlorë
Adresa: Sheshi Pavarsia, Skelë, Vlorë
Rektori : ALBERT QARRI
Tel.: +355 63 22288, Tel./Fax: +355 63 224952
web : http://univlora.edu.al

8. Universiteti “Eqrem Çabej” Gjirokastër
Adresa: Lagja “18 Shtatori”, Gjirokastër
Rektori : GËZIM SALA
Tel./Fax: +355 84263408
Web: http://www.uogj.edu.al

9. Universiteti “Aleksandër Moisiu”, Durrës
Adresa: Lagja 1, Rr. Currilave, Durrës
Rektori : MIT’HAT MEMA
Tel./Fax: +355 52 239161 / Fax: +355 52 239163
Web: http://www.uamd.edu.al

10. Universiteti i Arteve Tiranë
Adresa: Bul. “Deshmoret e Kombit”, Sheshi “Nene Tereza”, Tirane
Rektori : PETRIT MALAJ
Tel./Fax: +355 4 2225488
Web: http://www.artacademy.al

11. Universiteti i Sporteve i Tiranës
Adresa: Rr. Muhamet Gjollesha, Tiranë
Rektori : VESEL RIZVANOLLI
Tel./Fax: +355 4 226652
web : http://www.aefs.edu.al

12. Qëndra e Studimeve Albanologjike
Adresa: Sheshi “Nënë Tereza” Nr.3 Tiranë
Rektori : ARDIAN MARASHI
Tel: +355 4 2240713
Website: http://www.qsa.edu.al

13. Akademia e Mbrojtjes “Spiro Moisiu”
Adresa: Rruga e Dibrës, Tiranë
Rektori : PERIKLI KOLIÇI
Tel: +355 4 2369211
Website: http://www.tradoc.mil.al
avatar
Mufit Kaloshi
Admin

Numri i postimeve : 326
Join date : 13/01/2013

Shiko profilin e anëtarit http://kastrioti.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi